Haber - Duyuru Arşivi

kntrlmtk temel

POLATLI OSB’YE DEV YATIRIM

KONTROLMATİK BATARYA FABRİKASININ TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILDI

Polatlı Organize Sanayi Bölgemizde geçen yıl arsa tahsisi yapılan KONTROLMATİK Teknoloji firmasının kuracağı Lityum Demir Fosfat Batarya Fabrikasının temel atma töreni; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK’ın katılımlarıyla yapıldı.

Kontrolmatik firmasının Polatlı OSB’de başlattığı dev yatırım hamlesi için ilk temel atma töreni dün yapıldı. Törene, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VARANK, Ankara Valisi Vasip ŞAHİN, Ankara Milletvekilleri ve ilçe protokolü katılım sağladı. Törende konuşan Kontrolmatik Yönetim Kurulu Başkanı Sami ASLANHAN; firmanın Polatlı OSB’de yaptığı yatırımın detayları hakkında bilgi verdi. Polatlı OSB’de hayata geçirilecek üretim üssüyle ilk etapta 300 kişinin istihdam edileceğini ifade eden Aslanhan; ‘’Fabrikamız, bölgenin istihdam kapasitesine önemli bir katkı sağlayacaktır’’ dedi.  Polatlı OSB Başkanı Erol ÜNAL ve Yönetim Kuruluna teşekkür eden ASLANHAN; ‘’Polatlı OSB’de yatırım kararı aldığımız ilk andan itibaren desteklerini esirgemeyen, tüm süreç boyunca yanımızda olan OSB Başkanımız Erol ÜNAL beye ve Yönetim Kuruluna teşekkürü borç biliriz.’’ şeklinde konuştu.

BAŞKAN ÜNAL; ‘’ KONTROLMATİK BATARYA FABRİKAMIZ BÖLGEMİZE, ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN’’

Kontrolmatik firmasının Polatlı OSB yatırımları hakkında konuşan Polatlı OSB Başkanı Erol ÜNAL; ‘’ Kontrolmatik firmamızla tanıştığımız ilk günden bugüne, bölgemize yapacakları yatırımları hızlandırmak, desteklemek ve güçlendirmek için elimizden geleni yaptık. Bundan sonra da yine bölgemizin gelişimi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Ben, katılımlarıyla bizleri onurlandıran Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa VARANK Beyefendiye teşekkürlerimi arz ediyorum. Kontrolmatik Batarya Fabrikamızın; Kontrolmatik ailesine, bölgemize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum’’ dedi.

POSB Haber