Haber - Duyuru Arşivi
WhatsApp Image 2021 05 07 at 15.44.22

POLATLI OSB DEMİRYOLU İLTİSAK HATTI İÇİN GÖRÜŞME YAPILDI

Polatlı Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü arasında Polatlı OSB sınırları içerisine alınmak üzere inşaatı devam eden Demiryolu Bağlantı hattı için görüşme yapıldı.

Bölge Başkanımız Erol ÜNAL, Bölge Müdürümüz Akın ÜNAL ve Katılımcımız Selahattin DÜZBASAN, TCDD Modernizasyon Daire Başkanvekili Mücahit LEK ve TCDD Genel Müdür Yardımcısı İsmail ÇAĞLAR ile bir araya geldiler. Yaklaşık bir saat süren görüşmede, Demiryolu Bağlantı hattının devam eden yapım işinin detayları konuşuldu.

Bölge Başkanımız Erol Ünal görüşmeyle ilgili yaptığı açıklamada; "İnşaat aşaması %60 seviyesine gelen Demiryolu Bağlantı hattımızın kalan kısmının bitirilmesi noktasında çalışmalarımız devam etmektedir. Organize Sanayi Bölgemizi bir lojistik üs haline getirecek, tarihi ipek yolunun geçtiği demiryolu hattı ile doğrudan bağlantı sağlayacak bir indirme - bindirme alanını bölgemize kazandırmaya çalışıyoruz. Bu proje tamamlandığında, Bölgemizde faaliyet yürüten firmalarımız için ve Bölgemizin değerler toplamı için önemli bir kazanım olacağı kanaatindeyiz. İnşallah, bölgemizde tahsis edilen alana demiryolu yük indirme ve bindirme rampası projesi tamamlandığında, sanayicilerimizin transfer maliyetleri ve bölgemizin ticari hareketliliği açısından artı bir kazanım olacaktır." şeklinde konuştu.

Başkan Ünal; "Polatlı OSB Demiryolu Bağlantı hattının en kısa sürede faaliyete geçmesi için çalışmalarımız aralıksız olarak devam etmektedir." dedi.
 
POSB Haber