Haber - Duyuru Arşivifftftuf

MESLEKİ VE TEKNİK LİSE ÖĞRETMENLERİ BÖLGEMİZİ ZİYARET ETTİ

Bölge Müdürlüğümüz; bölgemiz katılımcılarıyla, Meslek Liselerinde görev yapan öğretmenlerimizin işbirliğini artırmak, bölgemizi tanıtmak, staj imkanları hakkında bilgi vermek ve diğer tüm mesleki olanaklarla ilgili ön bilgi sunmak amacıyla bir ‘’Teknik Gezi Programı’’ düzenledi. Programa Polatlı Mesleki Teknik Anadolu Lisesinin Elektrik-Elektronik, Metal, Makine Teknolojileri ve Mobilya Tasarım hocalarından oluşan bir heyet katılım sağladı.

OSB İLE İLGİLİ BRİFİNG VERİLDİ

Teknik Gezi Programı sabah 09.30’da Bölge Müdürlüğü İdari Binasında öğretmenlere Brifing verilmesiyle başlandı. Organize Sanayi Bölgeleri ve Polatlı OSB hakkında genel bir sunum yapıldıktan sonra fabrika ziyaretlerine başlandı.

ENGİN: ‘’BU TİP PROGRAMLARI GELİŞTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ’’

Teknik Gezi Programının başlangıcında Mesleki Lise öğretmenleriyle bir araya gelen Bölge Müdürümüz Şamil ENGİN; ‘’ Bölgemiz Yönetim Kurulu adına sizleri burada ağırlıyor olmaktan ve sizlerle birlikte olmaktan ötürü çok mutluyum. Tabi burada sadece bazı bölümlerde görev yapan öğretmenlerimiz bulunmakta. Bölgemizde iş ve eğitim alanı olan, burada istihdam edilmek üzere öğrenci yetiştiren hocalarımızı programın kapsamına dahil ettik. İnşallah önümüzdeki süreçte bu tip programları geliştirmeyi hedefliyoruz.’’ dedi.

TEKNİK GEZİ PROGRAMI KAPSAMINDA 8 FABRİKA ZİYARET EDİLDİ

Teknik Gezi Programı kapsamında bölgemizde farklı alanlarda faaliyet yürüten 8 firma ziyaret edildi. Bunlar sırasıyla; MAPEİ, BİLKA, ÖZCİHAN, TRAKYA CAM, BOZKURT MİBZER, PANELSAN, ABALIOĞLU ve YALÇIN BORU şeklinde.

Meslek Lisesi Öğretmenlerimiz, toplamda 8 fabrikayı kapsayan ziyaretlerinin ardından 14.30’da bölgemizden ayrıldılar.

POSB Haber