Haber - Duyuru Arşivi

WhatsApp Image 2019 10 16 at 14.42.32 1

POLATLI OSB YÖNETİMİ ŞİŞECAM POLATLI FABRİKASINI ZİYARET ETTİ

Kaymakam M. Nedim Tunçer, Polatlı OSB Başkanı Erol Ünal, Başkanvekili Selçuk Çevikoğlu ve Bölge Müdürü Şamil Engin, Şişecam Polatlı Fabrikasını ziyaret etti. Polatlı OSB Yönetim Kurulunu, Fabrika Müdürü Emrah Can karşıladı. Şişecam'ın ikinci üretim hattı şantiye alanı gezildi, devam eden inşaatla ilgili Fabrika Müdürü Can, Polatlı OSB Yönetimine bilgiler verdi.

YENİ ÜRETİM HATTI İLE ŞİŞECAM ÜRETİM KAPASİTESİNİ ARTIRACAK

Trakya Cam Sanayi A.Ş. Polatlı Fabrikasında toplam sabit yatırım tutarı 122,8 milyon USD, işletme sermayesi gereksinimi dâhil toplam yatırım tutarı 126,6 milyon USD olarak öngörülen "TR 8 Polatlı Düzcam Hat Yatırımı'nın" gerçekleştirilmesi 03.01.2018 tarihinde KAP üzerinden duyurmuştur. Tasarım kapasitesi 750 ton/gün olan TR8 Düzcam Hattının 2020 yılında devreye alınması planlanmaktadır. 366.000 m2 arsa üzerinde 82.418 m2 kapalı alanda üretim faaliyeti sürmektedir. Kapalı alan TR8 yatırımı ile birlikte yaklaşık 140.000 m2 olacaktır.
Hattın devreye girmesi ile birlikte kapasite kullanımı oranına bağlı olarak 100 kişiye kadar ilave personel istihdamı da planlanmaktadır.

BAŞKAN ÜNAL; ‘’ŞİŞECAM BÖLGEMİZİN GURUR KAYNAĞI OLMUŞTUR’’

Ziyarete ilişkin açıklamalarda bulunan ÜNAL, Polatlı Şişecam Fabrikasının Bölgenin en büyük yatırım unsuru olduğunun altını çizdi. Başkan ÜNAL; ‘’Şantiye alanını gezdiğimizde buradaki tiziz ve hummalı çalışmayı gözlemleyebiliyoruz. Bu yeni yatırımla birlikte bölgemizin üretim ve istihdam kapasitesi de artmış olacak. Şişecam, hem bölgemiz hem de ilçemiz adına gurur kaynağı olmuştur’’ şeklinde konuştu.

POSB Haber